Mutlu olmak için gece kulubüne, sinemaya, sevgilisiyle buluşmaya değil, ölüme giden bir çocuk…Bir tek Tanrının, herkesi yarattığı gibi sevebileceğine inanmış. Kendisiyle birkaç hafta önce yapılan bir söyleşide en büyük hayalinin eşcinsel bir çiftin Bakü’de el ele rahatça gezebilmesi olduğunu söylemiş.


Resmine bakıyorum, kırılıverecekmiş gibi duran bedenine, gür, siyah saçlarının buklelerine, elinde tuttuğu pankarta falan ama gözlerine niyeyse bakamıyorum. Sadece bir an kaçamak bir bakış attım siyah bir süt gibi uysal olduklarını gördüm. Bir daha bakamam.

İsa’yı hayattayken tanısaydım çocuğumu teselli eder gibi saçlarını okşayarak ve şimdi bakamadığım gözlerinin içine bakarak “ ibneliğinin” ne bir lanet ne de başına geçirilmiş dikenli bir taç olduğunu, aslında sıradan, dünyadaki milyonlarca sevme ve sevilme biçimlerinden yalnızca biri olduğunu, gözlerinin süt siyahı gibi, saçlarının kömür tozuna bulanmış hali gibi varoluşunun muzip bir yanı olduğunu söylemek isterdim. Keyfine bak derdim ona, boşver keyfine bak hayatının ve gençliğinin tadını çıkar içinden nasıl geliyorsa öyle sev ve onlara inat canın ne zaman isterse sana benzeyen senin gibi cesur ve gözleri güzel bakan sevgilinle seviş. Kimse sana nasıl seveceğini, nasıl sevişileceğini öğretemez.


Bunları ve daha pek çok şeyi söylemek isterdim ona. En kıymetli yanımızın farklılıklarımız olduğunu ve “ibneliğinin” istediği kalbe konabilsin diye ona takılmış kanatlar olduğunu, en çok kıskanılan ve yok edilmek istenilenlerin de farklı olanlar olduğunu, çöle benzeyen ruhların farklı olan herşeyi öğütmek, yok etmek istediklerini ,belki gerçekten ibne olmak isteyip de olamadıkları için bu kadar korkak ve öfkeli olduklarını söylemek isterdim.

Çok üzgünse, çok kırgınsa bir tas sıcak sebzeli çorba yapardım ona, karanfilli çay demlerdim, buz devrini açardım, takımyıldızlar haritamı gösterir, uyu şimdi derdim biraz uyu...Başından dikenli tacını usulca çıkarır yastığının kenarına koyardım. Gitmesine izin vermezdim…..

Elohi, Elohi, Lema Şevaktani....?


evde >../2/25_evde.html../2/25_evde.htmlshapeimage_3_link_0
< “kızmazsan sana bir şey söyleyeceğim”../../2013/9/23_%22kzmazsan_sana_bir_sey_soyleyecegim%22.html../../2013/9/23_%22kzmazsan_sana_bir_sey_soyleyecegim%22.htmlshapeimage_4_link_0
home ../../../../Anasayfa.html